Zasady wypożyczenia

Krok 1: Poszukaj oddziału z odpowiednim rozmiarem ODDZIAŁY PIELUCHOTEKI

Krok 2: Wypełnij formularz

Krok 3: Poczekaj na kontakt z wolontariuszem

 

To musisz wiedzieć!

 1. Jeden rozmiar możesz wypożyczyć tylko jeden raz.
 2. Okres wypożyczenia zestawu to 10 dni kalendarzowych (pierwszy dzień to dzień odbioru, ostatni-to dzień nadania/przekazania paczki).
 3. Wypożyczenie na 10 dni jest darmowe. Po przekroczeniu tego terminu obowiązuje opłata 10 zł na dzień. Pobierana jest kaucja zwrotna w kwocie 100 zł (wypożyczenie stacjonarne) lub 150 zł (wypożyczenie wysyłkowe). Zwrot kaucji następuje w ciągu 7 dni od odebrania zestawu przez wolontariusza.
 4. W przypadku wypożyczenia wysyłkowego ponosisz koszty wysyłki
  w obie strony.
 5. Po odbiorze paczki sprawdź, czy pieluchy są czyste i sprawne, wszelkie nieprawidłowości zgłoś przed ich użyciem wolontariuszowi.
 6. Dbaj o zestaw i pierz go zgodnie z instrukcją.
 7. W ramach wypożyczenia zestawu możesz skorzystać z dodatkowych usług:

   zakup poradnika - 20zł

   zakup odkażacza - 10zł

   usługa "Patronaż nad wypożyczeniem" - 100zł

   usługa "Konsultacja z doradcą" - 100zł

   usługa "Kompletujemy wyprawkę" - 100zł

   8. Pieluszki zwróć wyprane i suche.

   DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

   Co kryje się w naszym poradniku

   Poradnik "Zaczarowany świat pieluch wielorazowych"

   W 2019 roku wydaliśmy poradnik. Dowiesz się z niego, z jakich materiałów powstają pieluszki, jakie są rozmiary, rodzaje i akcesoria.
   Znajdziesz odpowiedzi na pytania:

   • jak poprawnie założyć pieluszkę wielorazową,
   • jak prać pieluszki wielorazowe,
   • jak pielęgnować pupę dziecka używając pieluszek wielorazowych.

   Poza tym w poradniku umieściliśmy opinie ekspertów: położnej, lekarki i fizjoterapeutki. To skoncentrowana wiedza dla osób początkujących w wielopieluchowaniu. Poradnik w kwocie 20 zł możesz zakupić przy wypożyczeniu lub solo, kontaktując się z wybranym wolontariuszem. 

    DLACZEGO WARTO

   Opinie osób, które już skorzystały

   DOSKONAŁA
   3 opinii na
   Kasia Starow
   Kasia Starow
   2023-07-18
   poleca
   najlepsza decyzja przy rozpoczynaniu wielopieluchowania! Korzystałam dwukrotnie z pieluchoteki w Sosnowcu, pierwszy raz przy noworodku, później przy przejściu na większy rozmiar to była już jasna decyzja. Wiele wiedzy, ciepłych słów i doświadczenia nie tylko na temat pieluch przekazane przez dziewczyny. Jedyne czego żałuję to że przed pieluchoteką zrobiłam zakupy ;) skorzystanie z wypożyczenia pozwoliło mi przetestować różne systemy bez tracenia kasy - oczywiście okazało się że korzystaliśmy z innych rzeczy niż to na co się nastawiałam. Polecam!❤️
   Kasia Płatek - Frągnowska
   Kasia Płatek - Frągnowska
   2023-07-16
   poleca
   Korzystałam z pieluchoteki, bo chciałam sprawdzić, czy to w ogóle dla nas. pPzy pierwszym dziecku spękałam, bo uznałam że to nie na moją głowę 😅 Skorzystanie z pieluchoteki umożliwiło mi przetestowanie różnych systemów oraz przekonanie się, że wielopieluchowanie jest proste, a rozwiązań jest tak wiele, że każdy może dobrać coś do siebie :) Sama zawartość paczki dla noworodzia była tak ogromna, że nie mogłam się zdecydować co testować danego dnia 😅 poza paczką na maila dostałam mnóstwo wiedzy, w tym filmików, jak prawidłowo używać dany wklad czy założyć otulacz. Aktualnie działam z wielorazowymi pieluszkami na co dzień i cóż, chyba zostanę wieloświrką 🙈🙈 polecam!
   Magda Dałek
   Magda Dałek
   2020-07-09
   poleca
   Korzystałam z punktu w Sosnowcu. Super kontakt, bardzo fajne zestawy - zarówno dla wcześniaków/malutkich noworodków, jak i nb. Wypozyczony zestaw pozwolił mi sprawdzić, co w praktyce bedzie dla nas najlepsze i zakochac sie w kilku produktach :) Bardzo polecam opcję skorzystania z pieluchoteki! :)