Zmieniaj świat razem z nami

 Kup Poradnik „Zaczarowany świat pieluch wielorazowych”

W 2019 roku wydaliśmy poradnik „Zaczarowany świat pieluch wielorazowych”. Dowiesz się z niego, z jakich materiałów powstają pieluszki, jakie są rozmiary, rodzaje i akcesoria. Znajdziesz odpowiedzi na pytania:

  • jak poprawnie założyć pieluszkę wielorazową,
  • jak prać pieluszki wielorazowe,
  • jak pielęgnować pupę dziecka używając pieluszek wielorazowych.

Poza tym w poradniku umieściliśmy opinie ekspertów: położnej, lekarki i fizjoterapeutki. To skoncentrowana wiedza dla osób początkujących w wielopieluchowaniu. Poradnik w kwocie 20 zł możesz zakupić przy wypożyczeniu lub solo, kontaktując się z wybranym wolontariuszem. 

Co finansujemy z zebranych pieniędzy? 

Pozyskane z poradnika i ZRZUTKI pieniądze w całości wykorzystywane są na zakup środków do prania pieluszek jak płyny do wełny, mydła odplamiające, lanolina. Proszek do prania, prąd i wodę zapewniają nasi wolontariusze. Poza preparatami do prania, z zebranych funduszy kupujemy nowe pieluszki. Dbamy o to, aby w każdym zestawie były aktualne kroje i nowości rynkowe.

Jak jeszcze możesz nas wspierać?

Możesz nas wesprzeć nie tylko finansowo. Pieniądze są ważne, ale równie ważny jest zasięg naszych działań czy po prostu dobre słowo. Oto co możesz zrobić:

  • dziel się wiedzą o tym, że Pieluchoteka istnieje i zachęcaj innych rodziców do skorzystania z niej,
  • jeśli bywasz w SM, udostępniaj wydarzenia Pieluchoteki, oznaczaj na relacjach i w postach Pieluchotekę lub profile wolontariuszy,
  • przekaż nam opinię o Pieluchotece: na maila, w formularzu (jeśli wolontariusz taki wysyła) lub na profilu FB,
  • możesz przekazać nam pieluszki (ale nie każde!), obowiązkowo muszą mieć aktualne kroje i firmy.

Dzięki Twoim działaniom możemy nadal funkcjonować, promować pieluszki wielorazowe, a tym samym działać w imię zdrowia dzieci i planety. Miej w tym swój udział.