kilka słów

O nas

Dawno, dawno temu Daria Kapica wpadła na pomysł stworzenia Pieluchoteki. A później zgadała się z Weroniką Dryja i tak bezpłatne wypożyczalnie od 2016 przeszły pod skrzydła Fundacji Edukacji Zdrowotnej STIM. Z biegiem czasu zmieniały się prowadzące, a co za tym idzie, miejscowości, w których działały punkty. Obecnie funkcjonujemy jak dobrze naoliwiona maszyna, mamy opracowaną dokumentację, zasady wypożyczenia, każda z nas działa tak samo.

Warto wspomnieć, że nasza działalność jest charytatywna. Nie otrzymujemy za to wynagrodzenia, robimy to z zamiłowania do wielopielo.

Pieluchotekę tworzy obecnie  13 kobiet, prywatnie zajmujemy się różnymi rzeczami, jeśli chcesz nas poznać, to czytaj dalej 😉

Za każdą Pieluchoteką stoi czyjaś twarz - poznaj nas

Weronika Dryja – koordynatorka Pieluchoteki. Prezeska Fundacji Edukacji Zdrowotnej STIM. Certyfikowany doradca pieluchowania wielorazowego – najlepiej odnajduje się w pieluszkach dla noworodków 🙂 Gorąco zachęca przyszłych rodziców do pieluszek wielorazowych w czasie zajęć w Szkole Taty i Mamy.  Zawodowo położna, edukatorka seksualna. Prywatnie mama dwóch rezolutnych chłopców – Kazika i Ziemka. 

Olga Dajewska-Ćwierk –  prowadzi Pieluchotekę w Sosnowcu z rozmiarem miniOS (testowanie najlepiej w zakresie 5-7kg). Certyfikowany doradca pieluchowania wielorazowego znana również jako PielOla – Doradca Pieluchowania Wielorazowego. Prowadzi dodatkowo prywatną wypożyczalnię, bloga, jest koordynatorem działu merytoryki w Stowarzyszeniu Pieluchy Wielorazowe Polska. Działa aktywnie, przeprowadza własne badania, zna polski rynek pieluch wielorazowych. Z wykształcenia filozof i coach, prywatnie mama małego Gucia.

Justyna Kępińska –  prowadzi Pieluchotekę w Poznaniu. Mama trójki dzieci. W domu stara się dokonywać wyborów jak najbliższych naturze i zdrowiu. Pieluszki wielorazowe pokochała miłością wielką. Jest certyfikowanym doradcą pieluchowania wielorazowego i  właścicielką sklepu ekopieluszka.pl

Magdalena Maseli –  prowadzi Pieluchotekę w Opolu. Bardzo chętnie podpowiada młodym wielomamom jak i od czego zacząć. Lubi działać zarówno stacjonarnie- organizując wielokawy i warsztaty wielopieluszkowe jak i on-line, cierpliwie odpowiadając na nurtujące pytania rodziców chcących podjąć próby ekologicznego pieluchowania. Prywatnie mama dwójki chłopców i żona wędkarza. Wraz z mężem prowadzi sklep zoologiczny oraz współtworzy markę pieluszkową Wełną Otuleni.

Joanna Szulc –  prowadzi Pieluchotekę w Szczawnie – Zdroju. Mama trójki dzieci. Z zawodu biotechnolog, obecnie pisze, szyje i jest certyfikowanym doradcą pieluchowania wielorazowego. Ma głowę pełną pomysłów, a o wielopieluchach pogada chętnie z każdym. 

Sabina Długosz-Dymińska –  prowadzi Pieluchotekę w Kielcach. Pełnoetatowa mama Leona i Uli. Zwolenniczka rodzicielstwa bliskości i miłośniczka ciasta szpinakowego! O pieluchach wielorazowych mogłyby mówić bez końca – eksponując ich zalety, ale nie ukrywając wad. Pieluchy kocha całą sobą – żeby nie wypaść ze świata wielopielo założyła swoją firmę Minki Binki. 

Daria Kośmińska –  prowadzi Pieluchotekę w Warszawie. Jest Certyfikowanym Doradcą Pieluchowania Wielorazowego. Znana również jako nusia.na.wielo. Prywatnie mama Nadii. Na maksa zakochana w Hiszpanii. Lekko zakręcona na punkcie życia eko.

Barbara Bukowska –  prowadzi Pieluchotekę w Łodzi.  Szczęśliwa żona, a także mama uroczej trójki: Diany, Tadzia i Lidki. Za dnia specjalista ds. naukowych w firmie farmaceutycznej, po godzinach Certyfikowany Doradca Pieluchowania Wielorazowego. Uwielbia książki, zwłaszcza kryminały. Niemal zawsze traficie u niej na domowe ciasto.

CHCESZ Z NAMI ZMIENIAĆ ŚWIAT
NA BARDZIEJ EKO?

Wesprzyj naszą działalność wybraną przez siebie kwotą. Każda złotówka jest dla nas ważna.